דף הבית חיפוש רשימת חברים שאלות ותשובות הרשמה כניסה  
ויסות תחושתי והפרעות קשב וריכוז
סרטון - איך להתגבר על לקויות למידה ולפתח כישורי למידה וקשב

מתחיל השרשור: ציפי כץ - מנהלת פורום ויסות תחושתי והפרעות קשב וריכוז    התחיל: 10-24-2011 2:24 AM   תשובות: 0
  24 אוקטובר 2011, 2:24 AM
ציפי כץ - מנהלת פורום ויסות תחושתי והפרעות קשב וריכוז  לא מחובר. פעיל לאחרונה: 16/11/2012 21:13:25 ציפי כץ - מנהלת פורום ויסות תחושתי והפרעות קשב וריכוזTop 10 הודעות
הצטרף ב 04-21-2011
פתח תקוה, מרכז הארץ
הודעות 31
 סרטון - איך להתגבר על לקויות למידה ולפתח כישורי למידה וקשב
היום אמא של ילד התקשרה אלי, "שלום ציפי...., היה שתיקה, בוכה..., עשינו אבחון לפני כמה ימיים, הכול כל כך שחור" מה יהיה? איך הוא הסתדר ככה בחיים?" המילים שלה עלו בי זיכרונות כאשר קראתי בעצמי אותם אבחונים שכתבו על ילדי.
כתרפיסטית קוראת כל הזמן אבחונים, הגדרות, גם את ילדי אבחנו והגדירו, אבל לא סיפרו לי מה יכול לעזור, לפתור, לשפר את מצבם. בחיפוש אחר פיתרון ללא גורם שכיוון קראתי ,ניסיתי ולמדתי.
זה מכתב עידוד להרבה הורים וילדים, רוצה להגיד לכם שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת לשינוי, המוח שלנו מחכה שניתן לו את הגירוי הנכון.
אחד הדברים שמאוד עזרו לנו ובעקבות זאת למדתי זה היה אימון נוירו- קוגניטיבית (אימון של המוח) שנמצא יעיל במיוחד לטיפול בקשב וריכוז, לקויות למידה ובעיות זיכרון. הטיפול/אימון מתאפיין באיתור הפערים והליקויים בשלבי התפתחות האחראיים לכישורי למידה וקשב, והתערבות ממוקדת לגישור הפערים האלו.
כאמא וכמטפלת אני יכולה לספר לכם שהאימון אפשר לי ולבני להתגבר על הלקות הלמידה בה הוא אובחן בגיל צעיר. עד כיתה ג' התקשה מאוד בקריאה,כתיבה, העתקה מהלוח, קושי ברמת הקשב והריכוז יפריעו לו אף יותר ברחישת מיומנויות הלמידה, הארגון והסדר. ילד נבון בעל יכולות שהיה רוב הזמן כועס ומתוסכל בבית. בבית הספר התנהגותו הייתה טובה, אבל בבית פירק !
האימון /טיפול שבזמנו לקחתי אותו ללא הרבה ציפיות ,הוכיח את עצמו כמפתח להצלחה. האימון היומיומי בבית כלל כמה תרגילים קלים, כ-20 דקות כל יום.
האימון התבסס על 5 תהליכים הפועלים במשולב.
1- יצירת מסלולים נוירולוגים הנדרשים ללמידה.
2- אימון המוח לשליטה בפעילות גלי המוח.
3- אימון המוח בתפיסה דו- ממדית עקבית.
4- אימון המוח במודעות פונולוגית.
5- לימוד אסטרטגיות ללמידה.

הטיפול נתן מענה ושיפר את תפקודיו בתחומים בהם בני התקשה כגון: הפרעת קשב וריכוז , ארגון זמן, קואורדינציה מוטורית, דיסלקציה, דיסגרפיה. היום ציוניו בשפה עומדים על ממוצע 80. גם אני כאישה בוגרת התאמנתי והצלחתי לשפר בהרבה את יכולותי ולהתגבר על הלקות הלמידה שעד לא מזמן היה עבורי מכשול.

בקישור הבא יש סרטון של אחד התרגילים ,הליכה בשמונה בה תוכלו להתאמן עם ילדכם בביתכם מול הטלוויזיה, הקראה סיפור או כאשר מתכוננים עם חומר למבחן. צולם בביתי כדי שתיראו שזה קל ולא דורש מאמץ גדול. תתחילו בדקה ,כדי שלא יהיו סחרחורות ולאט עם הכול בסדר תעלו כל פעם בדקה עד שתגיעו להליכה רצופה של כ15 דקות. מרחק של כמטר בנכם.

חשוב מאוד שתדעו שלמידה וקשב יעיל מתרחשים בזמן תנועה או אחרי תנועה !!!

http://www.youtube.com/watch?v=GvoPIk2qiSg&feature=related

אשמח לעזור, לקבל תגובות ושאלות

באתר שלי עוד סרטונים.
http://www.tzipycatz.co.il
ציפיבברכה,
ציפי כץ
תרפיסטית נוירו-התפתחותית תפקודית NDFA
tzipycatz@walla.com

  
 עמוד 1 מ 1 (1 פריטים)
פורום mamy » פורום הורות » ויסות תחושתי והפרעות קשב וריכוז » סרטון - איך להתגבר על לקויות למידה ולפתח כישורי למידה וקשב

אתה מורשה להוסיף קבצים מצורפים
אתה מורשה לפרסם נושאים חדשים
אתה מורשה לענות לנושאים
אתה מורשה למחוק הודעות שלך
אתה מורשה לערוך הודעות שלך
אתה מורשה ליצור סקרים
אתה מורשה להצביע בסקרים
סטטיסטיקות הפורום הן מוצגות
הפורום לא מנוהל