דף הבית חיפוש רשימת חברים שאלות ותשובות הרשמה כניסה  
זכויות נשים בעבודה
חזרה לעבודה לאחר חופשת לידה

מתחיל השרשור: liat77   התחיל: 07-27-2008 5:23 PM   תשובות: 1
  27 יולי 2008, 5:23 PM
liat77 לא מחובר. פעיל לאחרונה: 14/04/2009 07:21:31 liat77Top 10 הודעות
הצטרף ב 01-12-2008
הודעות 43
חזרה לעבודה לאחר חופשת לידה
אני כרגע לקראת סוף חופשת הלידה.
לפני חופשת הלידה אמרתי למעסיק שלי שאני לא בטוחה אם אני ארצה לחזור אחרי חופשת הלידה ואם אוכל לחזור למשרה מלאה וסיכמנו שאחרי הלידה נדבר ונראה מה עושים.
כשדיברנו בימים האחרונים הוא אמר לי שכרגע יש לו אפשרות להציע לי רק חצי משרה מכיוון שהוא נאלץ לקחת מחליף במקומי והמחליף שלי נשאר בעצם בתפקיד שלי.
האם זה נחשב להרעת תנאים? האם אני יכולה להגיד שאני לא מעוניינת בחצי משרה ואז בעצם זה יחשב כפיטורים? יש לציין שהוא מודע לחוק והוא מתכנן להחזיר אותי לעבודה במשרה מלאה לחודשיים כפי שהחוק מחייב ורק אח"כ להוריד אותי לחצי משרה.
תודה
  
  05 אוגוסט 2008, 11:05 AM
עו"ד יפעת מצנר-מנהלת הפורום, יועצת משפטית בשדולת הנשים לא מחובר. פעיל לאחרונה: 10/12/2008 14:29:41 עו"ד יפעת מצנר-מנהלת הפורום, יועצת משפטית בשדולת הנשים

Top 10 הודעות
הצטרף ב 02-04-2007
הודעות 274
Re: חזרה לעבודה לאחר חופשת לידה
שלום רב,
לפי חוק עבודת נשים והפסיקה יש חובה להחזיר למקום העבודה לאחר חופשת הלידה או החופשה ללא תשלום למשך 60 ימים ואם המעסיק רוצה לפטר הוא יכול לעשות את זה רק לאחר 60 הימים (ואז לתת הודעה מוקדמת). באותם 60 ימים אסור לפגוע בהיקף המשרה ובשכר שהיו לפני היציאה לחופשת הלידה.

בנוסף לאמור לעיל, חשוב לציין שבכל שלב (גם לאחר 60 הימים) אסור לפטר עובדת אם הפיטורים הם עקב ההיריון/הלידה/ההורות, וזאת בהתאם לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה שאוסר, בין היתר, על פיטורים עקב היריון/הורות. אולם, אם הפיטורים הם עקב הסיבות הללו חובת ההוכחה היא על העובדת להוכיח את הקשר הסיבתי. כמו כן, גם אם יש פגיעה בתנאי העבודה (היקף משרה, שכר וכדומה) עקב ההריון שהיה או חופשת הלידה או ההורות, הרי שזו אפליה אסורה.

לכן, אם המעסיק שלך רוצה להוריד אותך לחצי משרה בגלל חופשת הלידה או בגלל שאת אמא, ואת יכולה להוכיח שלולא ההיריון וחופשת הלידה משרתך לא היתה משתנה, חשוב שתביאי ראיות על כך על מנת שתוכלי לטעון שזו אפליה אסורה ולא עניינית (כי היא לא קשורה ליכולות שלך בעבודה אלא למצבך המשפחתי).


בברכה
עו"ד יפעת מצנר יועצת משפטית בשדולת הנשים

התשובות אינן באות להחליף ייעוץ משפטי שניתן ע"י עו"ד באשר למקרה הספציפי, אלא מציגות את המצב החוקי הקיים באשר לסוגיה הכללית הנשאלת.

  
 עמוד 1 מ 1 (2 פריטים)
פורום mamy » פורום ייעוץ משפטי » זכויות נשים בעבודה » חזרה לעבודה לאחר חופשת לידה

אתה מורשה להוסיף קבצים מצורפים
אתה מורשה לפרסם נושאים חדשים
אתה מורשה לענות לנושאים
אתה מורשה למחוק הודעות שלך
אתה מורשה לערוך הודעות שלך
אתה לא מורשה ליצור סקרים
אתה מורשה להצביע בסקרים
סטטיסטיקות הפורום הן מוצגות
הפורום לא מנוהל